Smilšu spēles terapijas metode

20140314_203814

Smilšu spēles terapija ir ļoti pieprasīta Latvijā. Kāpēc? Tāpēc ka pēdejo 20 gadu laikā šī metode ir pierādījusi savu augstu efektivitāti! Šīs metodes lietošanas pieredze liecina, ka smilšu spēle pozitīvi ietekmē cilvēku emocionālo pašsajūtu.

Šī metode ir ideāli piemērota bērniem. Caur spēli bērns attīstās un komunicē. Tajā viņš ļoti precīzi spēj parādīt savu attieksmi pret sevi, citiem cilvēkiem, dzīves notikumiem. Smilšu spēle dod iespēju konfliktu risināšanai, dziļu emocionālo pārdzīvojumu paušanai, un līdz ar to palīdz mazināt dusmas, bailes un nedrošību. Priekš bērniem tas ir ļoti dabiski un veselīgi “izspēlēt ” savu pieredzi. Izliekot uz āru savas fantāzijas, bērniem veidojas sajūta par spēju kontrolēt savus iekšējos impulsus, kas palīdz justies drošāk un nosvērtāk.

Būtu nepareizi domāt, ka “spēlēšanās ar smiltīm” ir priekš bērniem, nevis priekš zolīdiem pieaugušajiem. Prakse pierāda, ka smilšu spēles terapija ir ļoti laba metode pieaugušo psiholoģiskajam atbalstam. Smilšu kastē kā spogulī ir iespējams ieraudzīt sevi. Un nevis ārējo tēlu, ko esam pieraduši rādīt citiem, bet savu iekšējo pasauli. Ikdienas steiga, rūpes, nedrošība, bailes bieži liedz mums iespēju paīstam ieraudzīt sevi, saprast savas patiesas vēlmes, jūtas, savu spēku un gudrību. Darbojoties smilšu kastē, veidojot savu pasauli ar figūriņu, smilts un ūdens palīdzību, caur simbolu universālo valodu, parādas iespēja ieraudzīt un saprast ceļu pie dvēseles miera, ceļu pie drošības un spēka. Smilšu spēles terapija pamodina cilvēkā radošumu un spontanitāti. Tāpēc tā dod unikālu iespēju cilvēkam pašam dziedināt sevi. Psihologs ir klāt kā pavadonis šajā īpašajā pasaulē. Ar zināšanām un pieredzi. Ar visaugstāko cieņu pret klienta vajadzībām, jūtām un vēlmēm. Ar sapratni un ticību.

Vienas smilšu spēles terapijas seanses maksa 15 Eiro.

Smilšu spēles terapijas metodi piedāvā psihologs Jekaterīna Kotova.

FacebookTwitterGoogle+Nosūtīt